شرکت امید بتون :: راه سازی ، ابنیه فنی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در گفت‌و‌گو با رادیو جوان ضمن اعلام این خبر گفت: آزادراه تهران- شمال بزرگترین پروژه عمرانی کشور است و از لحاظ حجم، نوع کار و پیچیدگی‌های اجرا در کشور نمونه‌ی دیگری ندارد که بخشی از تاخیر‌های اجرایی ناشی از همین موضوع است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص پیچیدگی‌های اجرای این آزادراه خاطر‌نشان کرد:‌ عبور از البرز یکی از سخت‌ترین و دشوارترین کارهای مهندسی است، سازند‌ زمین‌شناسی ویژه در مسیر، ریزش‌های متعدد در حین عملیات اجرایی به ویژه در حفر تونل‌ها پیشرفت پروژه را با  مشکلاتی رو‌به رو کرد.
وی تاکید کرد: اجرای بسیاری از سازه‌های این پروژه برای اولین بار انجام می‌شود که تجربه جدیدی در صنعت کشور است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: 50 درصد طول منطقه یک این آزادراه از تونل و3 کیلومتر پل‌های عظیم و بخشی نیز از دیواره‌های حایل تشکیل شده است و احداث آنها با روش‌های خاص نشان از توان فنی و مهندسی بالای کشور در صنعت راهسازی دارد.
خادمی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر مشاوران و پیمانکاران آزادراه تهران- شمال ایرانی هستند و با فعال شدن 6 پیمانکار ایرانی  این پروژه از رکود خارج شد. در حالی که طی 17 سال گذشته با حضور پیمانکار چینی پیشرفت فیزیکی منطقه یک 30 درصد بود، این رقم در 2سال و نیم گذشته با توان فنی و مهندسی کشور به85   درصد رسید.